Aktuality

Informace

Ve škole se vyskytlo infekční onemocnění: roup dětský. Dbejte ve zvýšené míře na hygienu – důkladné umývání rukou.

Dále se vyskytly vši – prohlížejte dětem denně vlásky a v případě výskytu aplikujte přípravek proti vším opakovaně.

Oznámení

Ve středu, 29. 5., jedeme na školní výlet do zooparku Vyškov. Odjíždíme v 8. 00 h., vracíme se cca v 12.00 h.

Děti dostanou s sebou svačinu ze školní jídelny. Můžete dětem přibalit do batohu pitíčko (nebo uzavíratelnou láhev s pitím) a ovoce či zeleninu, která se nerozmačká (mrkev, jablko). Nedávejte dětem měkké potraviny ani příliš sladkostí (banán, čokoládové výrobky). Pokud Vaše dítě trpí nevolností, dejte mu léky a informujte učitelku, zrovna tak informujte učitelku o jiných zdravotních omezeních (alergie na hmyzí bodnutí apod.) Můžete děti ošetřit přípravkem proti klíšťatům. Na výlet mohou jet jen děti zela zdravé!!!, bez jakýchkoliv příznaků nemoci či oslabení organismu.

Dětem dejte sportovní oblečení podle počasí, sportovní pevnou uzavřenou obuv, pokrývku hlavy. Dále budou děti mít s sebou: uzavíratelný batoh na záda (ne tašku do ruky), v batohu: náhradní kalhotky nebo slipy, popř. ponožky, kapesníčky, vlhkou žínku v sáčku nebo vlhčené kapesníčky, pláštěnku (ne deštník).

Za hračky, šperky, ozdoby a podobné předměty škola neručí – pokud je bude dítě mít, musí se o ně starat samo.

 

Fond pomoci olomouckým dětem

Informujeme Vás o vyhlášení výzvy „Fond pomoci olomouckým dětem – Výzva č. 2/2023“, k podávání žádostí o poskytnutí účelového daru.
Účelové dary jsou poskytovány dětem a žákům ve věku 5 až 19 let z nízkopříjmových rodin. O účelový dar mohou žádat také děti a žáci, kterým byl poskytnut dar již v rámci první výzvy. Jedná se o úhradu volnočasových kroužků, školních společensko-kulturních akcí, pobytů na škole v přírodě, pobytů na lyžařském kurzu, prázdninových aktivit dětí a žáků, a dále k úhradě pobytů dětí a žáků, a jejich doprovodu v léčebných/rehabilitačních zařízeních.

Podrobné informace zde: